Masáž není vhodná:

Při poranění dutiny břišní spojené se záněty či krvácením.

Bezprostředně po jídle.

Při tělesném vyčerpání spojeném s oslabeným imunitním systémem (ihned po horečkách, zánětlivých onemocněních apod.).

Při artroze, osteoporoze a jiných onemocněních kloubů a kostí není vhodné provádět tradiční thajskou masáž (prosíme o upozornění recepčního). Můžete však využít jiné varianty, např. thajskou olejovou masáž.

Roztroušená skleroza (prosíme o upozornění recepčního) - u tohoto onemocnění doporučujeme zvolit spíše relaxační druhy masáží. Není vhodné provádět masáž horkým olejem, lávovými kameny nebo nahřátými bylinnými sáčky.

U těhotných žen do 8. měsíce těhotenství. Dále celotělovou masáž doporučujeme až 2. měsíc po porodu, je však možné provést masáž hlavy, krku a ramen.

Doporučení:

Po masáži doporučujeme zvýšit příjem tekutin, nejlépe čistou vodu (vodu s citronovou šťávou), aby se tělo snáze zbavilo škodlivých látek.

Doporučujeme vyhnout se přeslazeným nápojům, energetickým a koffeinovým nápojům, vyšším dávkám alkoholu.

Ohledně jídla po masáži doporučujeme zvolit spíše lehčí varianty pokrmů, které nezatěžují tělo dlouhým trávením.

Po masáži je vhodné odpočívat a nepřepínat tělo nadměrnou fyzickou zátěží. Masáž vám nastartuje tzv. tok energií, což souvisí především s očistou těla a jeho regenerací.

Zejména po tradiční thajské masáži (obvzlášt při první zkušenosti s touto procedurou) mohou následující den nastat chvilkové pocity únavy. Nepropadejte panice, jedná se o klasický jev při kterém tělo regeneruje, odbourává nežádoucí látky a urovnává činnost organismu.

Tato místa nesmí být masírována:

Hnisavé a plísňové oblasti.

Zanícené a oteklé klouby.

V místě hlubokého krvácejícího poranění, rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin, popálenin nebo opařenin.

V oblasti křečových žil a křečových zánětů.

V citlivých místech jako jsou podkolení jamky, loketní jamky, podpaží, tříselná krajina, přední strana krku.

Zvětšená mateřská znaménka a bradavice.

Oblast břicha při akutních onemocněních, u těhotných žen a u žen s menstruací.

Prsa a oblast pohlavních orgánů.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti